.::. شـــرايط تبليغـــات در ايـــران انـــجمن .::.


میهن ترجمه همکاری در فروش فایل میهن همکار


نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ

 1. Top | #1

  حالت من ::::آرام::::
  نام واقعی
  امیر
  تاریخ عضویت
  Aug 2012
  عنوان کاربر
  متخصص بخش فتوشاپ
  میانگین پست در روز
  5.41
  محل سکونت
  مشهد-پایین شهر
  سن
  24
  نوشته ها
  5,048
  سپاس
  1,181
  سپاس شده 1,144 بار در 585 پست
  Relax
  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ

  Photoshop و Image Ready به شما امکان ایجاد فایلهای انیمیشن جذابی را با استفاده از امکانات پیشرفته مختلف، *****های متنی یا *****های تحریف کننده می‌دهند (شما می‌توانید همانند لایه‌ها، فریم‌ها را در فتوشاپ ایجاد کنید. اما تنها در Image Ready می‌توانید انیمیشن ایجاد کنید). با ایجاد کپی‌هایی از یک لایه و سپس اعمال یک *****، به آنها به آسانی می‌توانید با شدت‌های مختلف ***** را متحرک کنید. در این کار عملی بر روی تصویری از یک گل کار خواهیم کرد و *****ی با نام Twirl را به لایه‌های متوالی اعمال می‌کنیم تا انیمیشن جالبی ایجاد شود. هر چند می‌توانید در شروع کار هر فایلی یا هر قالبی را انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که فایل‌های انیمیشن حتماً باید در قالب GIF ذخیره شوند.

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  باز کردن فایل در Image Ready


  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  در برنامه Image Ready گزینه File\Open را انتخاب کرده و سپس فایلی که قصد ایجاد انیمیشن با آن را دارید، انتخاب نمائید.

  کپی برداری از لایه‌ها

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  گزینه Window\Layers را انتخاب کنید تا پالت Layers فعال شود. از منوی پالت، گزینه Duplicate Layer را چندین مرتبه انتخاب کنید تا برای ایجاد انیمیشن مورد نظر چندین لایه مختلف در اختیار داشته باشید. برای این مثال سه بار این مرحله را تکرار کنید.

  اعمال ***** به لایه‌ها

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  اولین لایه موجود در پالت Layers را انتخاب کرده و سپس ***** مورد نظرتان را انتخاب کنید (در این مثال ما گزینه Filter\Distort\Twirt را انتخاب کردیم). یک ***** با مقدار متوسط انتخاب کنید و OK را کلیک کنید. همین کار را برای بقیة لایه‌ها تکرار کنید و در هر بار اعمال *****، شدت آنرا افزایش دهید.
  باز کردن پالت Animation


  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  گزینه Window\Animation را برای باز کردن پالت Animation انتخاب کنید.

  ایجاد فریم

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  گزینه New Frame را از منوی پالت Animation انتخاب نمائید تا یک فریم جدید انیمیشن ایجاد شود. این مرحله را برای ایجاد یک فریم متناظر با هر لایه *****گذاری شده‌ای که در مرحله ۳ ایجاد کرده‌اید تکرار کنید. برای مثال اگر شما یک لایه اصلی داشته و ۳ لایه در مراحل بعدی ایجاد کرده‌اید، باید ۴ فریم انیمیشن ایجاد کنید.

  ضمیمه کردن لایه‌ها به فریم‌ها

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  در حالیکه دو پالت Layers و Animation فعال هستند ، در اولین فریم انیمیشن کلیک کرده و لایه اول متناظر با آن را انتخاب کنید. آیکون‌های مربوط به مشاهده یا مخفی بودن لایه‌ها (آیکون چشم) را کلیک کنید بطوریکه تنها لایه انتخاب شده قابل مشاهده باشد. سپس فریم بعدی انیمیشن را کلیک کرده و لایه *****گذاری شده در پالت Layers بعدی را انتخاب کنید. دقت کنید که تنها لایه انتخاب شده مشاهده شود. این مراحل را تکرار کنید تا هر لایه به یک فریم ضمیمه شود.

  اجرای انیمیشن در Image Ready

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  دکمه Play ای را که در پائین پالت Animation قرار دارد کلیک کنید تا انیمیشن اجرا شود. همترازی تصاویر فریمها، نرمی تصویر و مدت زمان نمایش هر فریم را کنترل کنید. انیمیشن بطور متناوب تکرار می‌‌شود. دکمه Stop را برای متوقف کردن اجرای آن کلیک کنید.

  تعیین دفعات اجرای انیمیشن

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  از منوی کشویی Loop Count برای تعیین دفعات اجرای انیمیشن استفاده کنید.به عبارت دیگر اینکه آیا انیمیشن پس از یک بار اجرا متوقف شود یا آنکه به دفعات معین پخش شود، در این قسمت تنظیم می‌شود. گزینه Once یا Forever را از منوی کشویی انتخاب کنید. همچنین می‌توانید گزینه Other را انتخاب کرده و تعداد دفعات تکرار را در کادر محاوره‌ای که نمایان می‌شود، مشخص کنید.

  تعیین زمان و مدت فریم

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  برای افزودن طول مدت نمایش هر فریم در منوی کشویی Timing فریمی که می‌خواهید تغییر دهید کلیک کرده و سپس زمان مورد نظرتان را تعیین کنید. برای مثال ممکن است بخواهید زمان طولانی‌تری به فریم اول اختصاص دهید تا روی فریم مزبور تاکید شود.

  تعیین بهینه سازی GIF

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  گزینه Window\Optimize را برای باز کردن پالت Optimize انتخاب نمائید. نحوه بهینه سازی انیمیشن‌ها بصورت یک فایل GIF در کار عملی ۲ توضیح داده شده است.
  پیش نمایش در یک مرورگر


  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  گزینه File\Preview in را انتخاب کرده و مرورگری که مایلید فایل ایجاد شده را در آن ببینید از زیر منوی Preview In انتخاب کنید. فایل انیمیشن در مرورگر تعیین شده باز می‌شود و اطلاعاتی در خصوص اندازه، نوع و شیوه فشرده سازی فایل در پائین پنجره مشاهده می‌شود.

  ذخیره فایل در قالب GIF

  اموزش ساخت انیمیشن‌های GIF در فتوشاپ
  تنظیمات قالب بندی GIF را در پالت Optimize وارد کرده و سپس از منوی File\Save Optimized برای ذخیره تصویر بصورت فایل GIF استفاده کنید. برای درک جزئیات بیشتر در خصوص ذخیره فایل‌های GIF، به کار عملی ۲ همین بخش مراجعه نمائید.
  *توجه *
  شروع کار در فتوشاپ
  با توجه به اینکه در برنامه Photoshop *****های بیشتری نسبت به برنامه ImageReady وجود دارد می‌توانید مراحل ۱ تا ۳ را در برنامه فتوشاپ اجرا کرده و *****های مورد نظرتان را به تصویر اعمال کنید.
  پس از بدست آوردن نتیجه مطلوب گزینه Jump To را که در پایین جعبه ابزار قرار دارد کلیک کنید تا فایل تصویری به همراه لایه‌های *****گذاری شده آن در برنامه Image Ready باز شود. سپس می‌توانید مراحل ایجاد فریم و ضمیمه کردن هر لایه به یک فریم را در این برنامه انجام دهید.

  بهینه سازی و ذخیره فایل
  هر چند فایل تصویر در مرحله ۱۰ این کار عملی بهینه سازی شده، اما باید در مرحلة ۱۲ نیز بصورت یک فایل GIF ذخیره شود. بهینه سازی فایل بصورت GIF در واقع تعداد رنگ‌های فایل را تعیین می‌کند و ربطی به ذخیره فایل ندارد. برای ذخیره فایل در حالت انیمیشن حتماً باید قالب بندی GIF89a انتخاب شود.

  کم نگه داشتن تعداد فریم‌ها تا حد امکان
  فریم‌های انیمیشن حجم فایل را افزایش می‌دهند و در نتیجه زمان دریافت آنها افزایش می‌یابد. سعی کنید حتی الامکان تعداد فریم‌ها را در حداقل ممکن نگه دارید تا بارگذاری صفحات وب به سرعت و به راحتی امکان پذیر باشد.

  ایجاد انیمیشن‌های متنی با Text
  برای ایجاد جذابیت و زیبایی انیمیشن‌های متنی از ابزار Warp Text استفاده کنید. ابتدا متن را با ابزار Type ایجاد کنید، فریم انیمیشن را ساخته و افکت‌های Warp Text را بتدریج به هر فریم اعمال کنید. Warp Text یک آیکون است که در گوشه بالای نوار Options ابزار Text قرار دارد.
  [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  [Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]
  یک کاربر از Gjust عزیز به جهت ارسال این پست سپاسگزاری کرده است: naznaz (31-08-2012)

 2. پسند ها naznaz این پست را پسندیده اند.
 3. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  سن
  2010
  نوشته ها
  Many

   

   

   

   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربران دعوت شده

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •