Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
آموزش درست کردن دسته گل عروس
آیا میدانید ؟ ارسال محتوای سیاسی خلاف قوانین ایران انجمن است؟

.::. شـــرايط تبليغـــات در ايـــران انـــجمن .::.


میهن ترجمه همکاری در فروش فایل میهن همکار

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: آموزش درست کردن دسته گل عروس

 1. #1

  تاریخ عضویت
  Jun 2012
  محل سکونت
  طهرون
  نوشته ها
  4,077

  میزان امتیاز
  11

  پیش فرض آموزش درست کردن دسته گل عروس

  در این بریز و بپاش های مراسم عروسی اگر به جای سپردن همه كارها به اهل فن اطرافیان عروس و داماد انجام گوشه ای از كارها را با روشی ساده تر و صرف هزینه ای كمتر خود متقبل شوند، خواهید دید كه چه میزان در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد. در ضمن نتیجه كار نیز به گونه ای متفاوت تر خواهد بود. گل آرایی در مراسم عروسی نیز از همین جمله كارها است و از آنجا كه در این هنر نیز مانند دیگر هنرها ابتكار و سلیقه از جایگاه ویژه ای برخوردار است، ایده گرفتن از نمونه های حرفه ای به همراه سلیقه فردی می تواند بسیار كارساز باشد. در همین راستا به ارائه دو پیشنهاد ساده در زیر پرداخته ایم.

  دسته گل عروس
  چیدمان دسته گل عروس به فرم های مختلفی انجام پذیر است كه در اینجا مدل آبشاری انتخاب شده است. لذا برای همین منظور به گیاهان سبز دارای شاخه های انعطاف پذیر و بلند نیاز دارید. انواع پاپتیال ها می توانند انتخاب مناسبی برای تشكیل این فرم باشند بنابراین تعداد شاخه بلند و كوتاه از پاپتیال سبز و ابلق آماده كرده در كنار هم بچینید.

  در این روش گل آرایی از هیچ بستر اسفنجی استفاده نشده و گل ها و گیاهان در كنار هم و در دستان هنرمند گل آرا چیده می شوند. برگ های گرد، به رنگ سبز خاموش گیاه اكالیپتوس نیز خصوصیات آویزی را برای درست كردن این مدل دسته گل دارا بوده و در كنار برگ های سبز پررنگ و براق پاپتیال زیبایی خاصی را به وجود می آورند. وقتی كه زمینه گل آرایی توسط شاخ و برگ های سبز آماده شد، حال نوبت به اضافه كردن گل ها می رسد. معمولا در این قبیل گل آرایی ها یك نوع گل به عنوان اصلی ترین و مهم ترین جزء گل آرایی برگزیده شده و بقیه گل ها و گیاهان برای ایجاد جلوه بیشتر به این گل انتخاب می شوند، در این جا نیز لیلیوم صورتی این نقش را ایفا می كند. در نتیجه محدوده مركزی دسته گل را با سه عدد لیلیوم بزرگ غنچه دار پر كنید ولی توجه داشته باشید كه در تقسیم بندی و جای گیری گل ها تعادل رعایت شود یعنی یك گل قسمت وسط و دو گل دیگر در سطحی كمی پایین تر در طرفین آن و در لابه لای گیاهان قرار گیرند. سپس با قرار دادن تعدادی گل لیسین توس با شاخه های بلند و كوتاه به این چیدمان جهت بخشید به این معنا كه یك شاخه لیسین توس را با طولی بلند در كنار آویزهای پاپتیال و اكالیپتوس قرار داده و درواقع جهت پایین را برای این فرم آبشاری نشان دهید. دیگر لیسین توس ها را نیز با همین جهت ولی طولی كوتاه تر در لابه لای گیاهان سبز جای گذاری كنید.

  چند عدد گل فرزیای سفید را با طول های مختلف در لابه لای گل ها و گیاهان دیگر قرار داده و فضا را پر كنید. برای این منظور علاوه بر فرزیا می توانید از گل هایی با همین ابعاد و یا حتی كوچك تر نیز استفاده كنید. فقط توجه داشته باشید كه پالت رنگی این دسته گل كه متشكل از رنگ های ملایم صورتی و سفید در كنار سبزهای زمینه است را درهم نریزید. در پایان از شاخه های شمشاد برای پر كردن محیط دایره گونه قسمت بالایی این آبشار را استفاده كنید سپس همانطور كه با دست چپ محكم ساقه های گل ها و گیاهان را گرفته اید، با دست راست شروع به پیچیدن نخی كنفی به دور شاخه و از بالاترین نقطه ممكن كنید تا امكان هیچ گونه جابه جایی و تغییر در فرم چیدمان گل ها وجود نداشته باشد.

  نكته: لازم به توضیح است همانطور كه پیش از این نیز اشاره شد، در این گل آرایی از اسفنج استفاده نشده و گل ها و گیاهان در داخل دست در كنار هم چیده می شوند لذا این روش طبیعی تر جلوه كرده و گویی عروس دسته گلی از باغی پر از گل جمع آوری كرده است ولی از آنجا كه به جهت وجود گرمای هوای تابستان احتمال پژمردگی این دسته گل در ساعات نیمه برگزاری جشن وجود دارد، شما می توانید از اسفنج های دسته دار مخصوص دسته گل عروس استفاده كرده و همین فرم و گل ها و گیاهان را به روش فوق بر روی اسفنج اجرا كنید.

  صندلی مخصوص
  در مراسم عروسی همواره به عروس و داماد دو صندلی متفاوت با بقیه و به گونه ای رسمی تر اختصاص می دهند كه معمولا به لحاظ ابعاد نیز بزرگتر هستند حال آنكه می توان با هنر گل آرایی همان صندلی های موجود را به گونه ای دیگر از صندلی های بقیه مهمانان متمایز كرد. به این ترتیب كه ابتدا پارچه ای از جنس ساتن به طول سه متر و عرض ۵۰ سانتی متر تهیه كرده و پس از دوخت چهار طرف آن با ایجاد پاپیونی بزرگ در پشت صندلی آن را از حالت معمولی به صندلی رسمی مبدل كنید.

  سپس دسته گلی آماده كرده و آن را بر روی پاپیون نصب كنید. برای این منظور كافی است نیم كره ای از اسفنج آماده كرده و به مدت چند ساعت در آب خیس كنید. به این ترتیب گل ها مدت زمان بیشتری تازه خواهند ماند.

  توضیح: اگر از نیم كر ه های آماده برای دسته گل عروس استفاده شود، كار راحت تر خواهد بود.
  فرم گل آرایی انتخابی برای این دسته گل نیز آبشاری یا اشكی است بدین معنا كه جهت گل آرایی به سمت پایین به صورت آ بشار و یا اشك خواهد بود لذا انواع برگ های سبز انتخابی را به همین ترتیب در اسفنج فرو كنید.

  در اینجا از سرخس و اكالیپتوس استفاده شده است. یك برگ بزرگ سرخس را به صورت وارونه در پایین ترین نقطه اسفنج فرو كرده و بقیه برگ ها را در ابعادی كوچك تر در اطراف اسفنج فرو كنید. حال نوبت به گل های رز صورتی می رسد. در این گل آرایی دسته گل را از روبه رو به صورت صفحه ساعت تصور كرده و مطابق با آن گل های رز را به ترتیب به جای اعداد ۱۲ ، ۲ و ۵ و مابین ۷ ، ۸ و ۹ در اسفنج فرو كنید. در لابه لای گیاهان سبز و گل های رز تعدادی گل لیسین توس را نیز به صورت اتفاقی قرار دهید. سرشاخه لیلیوم صورتی و تعدادی نیجلای سفید white nigella و اسكابیوس scabious را نیز به تركیب فوق اضافه كنید. به این ترتیب دسته گل آماده شده و شما می توانید با عبور دادن سیم از داخل اسفنج آن را به گره وسط پاپیون متصل كنید. مرحله عبور سیم پیش از آغاز گل آرایی نیز انجام پذیر است به این ترتیب كار راحت تر صورت می گیرد.

  نكته: دسته گلی كه آموزش گل آرایی آن ارائه شد صرف نظر از تزئین صندلی به خودی خود نیز می تواند به عنوان دسته گل عروس مورد استفاده قرار گیرد، كافی است اسفنج آن دسته دار انتخاب شده و با كمی تور و روبان تزئین شود.
  مـی خـواهم بـه یـادم بـاشی!
  اگـه تـو بـه یـادم بـاشی...
  عـین خـیالم نـیست...
  کـه هـمه فـراموشم کـنند...!

 2. #2

  تاریخ عضویت
  Oct 2010
  محل سکونت
  Heaven or Hell
  سن
  27
  نوشته ها
  2,263

  میزان امتیاز
  0

  پیش فرض

  تاپیک تایید شد

  پس کی یه روز خوب میاد.....؟
  ==============================================
  قله اي که يکبار فتح شود ، تفريحگاه عمومي خواهد شد
  مراقب قله ات باش!!!


  ===============================================
  احترام زیادی باعث ایجاد توهم در طرف مقابل خواهد شد , در میزان مصرف آن دقت کنید! 3. #3

  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,766

  میزان امتیاز
  11

  پیش فرض

  سلام چرا دسته گل هاتون عکس نداره

 4. #4

  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  محل سکونت
  shahrak saheli
  نوشته ها
  3,755

  میزان امتیاز
  10

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه بانو نمایش پست ها
  سلام چرا دسته گل هاتون عکس نداره
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-1-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-2-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-3-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-4-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-5-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-6-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-7-jpg
  آموزش درست کردن دسته گل عروس-8-jpg


  چیـزی رآ جـآ گذآشتمـ ــ در عبور قَـطآرِ سریــع الــسیر زمــآنــ" آیــا بآز مــی گردد زمـآنـ ؟!

  قوانین بخش خانه و خانواده

  پیوست تصاویر

 5. #5

  تاریخ عضویت
  Dec 2012
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  3,766

  میزان امتیاز
  11

  پیش فرض

  ممنونم از عکسای قشنگتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

سایت ایران انجمن در تاریخ 1389/8/10 راه اندازی شد و با تلاش گروهی مؤسسان خود، شروع به فعالیت نمود. هدف ما همواره تولید مطلوب و با کیفیت محتوا و ارائه ی خدمات مطلوب و شایسته به کاربران محترم می باشد.

طراحی شده توسط : ایران انجمن