انواع جراحی لثه کدامند؟

drfarokhnejad

New member
نوع روش جراحی که دندانپزشک جراح در نظر میگیرد مستقیما بستگی به نوع و شدت بیماری و سلامت عمومی بیمار دارد. قبل از هر نوع از روش های عمل جراحی لثه، جراح دندانپزشک، لثه ها و اطراف آن ها را با دقت و به صورت تخصصی تمیز میکند. او تمام پلاک ها، تارتار و باکتری های دندانی را از بین میبرد. زیرا اگر چنین کاری انجام ندهد قطعا حین عمل عفونت و التهاب بافت لثه، زیر تیغ جراحی بیشتر میشود.

از انواع جراحی لثه می توان به مواردی که در ادامه به صورت گامل توضیح داده شده است اشاره کرد:


جراحی فلپ لثه (Flap surgery)

جراحی فلپ لثه یا جراحی کوچک کردن پاکت اطراف لثه، زمانی انجام می‌شود، که بین دندان و لثه فرورفتگی ایجاد شده باشد و همین فرورفتگی باعث ایجاد پاکت و گسترش عفونت و التهاب و آبسه در سطح لثه شود.

پس جراحی فلپ لثه، برای آن‌دسته از بیمارانی مناسب است که دارای آبسه یا پریودنتال عمقی هستند و همچنین باکتری و تارتار به این آبسه ها نفوذ کره است. جراحی فلپ لثه بهترین درمان برای این اشخاص است تا هم آبسه درمان شود و هم بستر باکتری ها بر هم ریخته و آن ها نابود شوند. در زیر یک عکس جراحی لثه و تغییرات بعد از آن را می‌بینید.
قیمت ارتودنسی دندان در تهران


عمل جراحی لثهاین عمل جراحی لثه، شامل بلند کردن بافت لثه از دندان ها برای از بین بردن تجمع تارتار است. بعد از اینکه جراح ناحیه را تمیز کرده و تارتار را خارج کرد، لثه ها را به جای خود برمیگرداند تا دوباره روی دندان ها قرار بگیرند. در بعضی مواقع ممکن است استخوان فک نیز در طی این روش نیاز به تغییر شکل داشته باشد.
 
بالا