صدرنشيني «نگهبانان کهکشان» در گيشه بين الملل

*pooneh*

متخصص بخش سینما،تلویزیون و تئاتر
[h=3]فیلم «نگهبانان کهکشان» در اولین هفته نمایش با فروش بالغ بر 160 میلیون دلار در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های این هفته سینمای جهان جای گرفت.
20140804122655_19.jpg
به گزارش سينما خبر؛ فیلم جدید «نگهبانان کهکشان» محصول جدید استودیو مارول با پیشی گرفتن از فیلم «طلوع سیاره میمون‌ها» و ثبت فروش 160.4 میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم این هفته در گیشه جهانی شد.

این فیلم توانست از مجموعه فروش 160.4 میلیون دلاری خود 66.4 میلیون دلار را از محل سینماهای 42 کشور جهان خارج از آمریکا به دست آورد که از آن جمله می‌توان به فروش 13 میلیون دلاری در روسیه‌، 10.8 میلیون دلار در انگلیس، 6.5 میلیون دلار در مکزیک،‌ 5.4 میلیون دلار در برزیل و 4.7 میلیون دلار در سینماهای کره جنوبی اشاره کرد.

این فیلم با نقش‌آفرینی «کریس پرت»،‌ «زو سالدانا»، «بردلی کوپر» و «وین دیزل» بزودی در بازارهای پرامیدی چون چین،‌ فرانسه‌، استرالیا‌، اسپانیا‌، ایتالیا،‌ ژاپن و آلمان‌ نیز اکران خود را آغاز می‌کند.

فیلم «طلوع سیاره میمون‌ها» که هفته پیش صدرنشین گیشه جهانی بود، همچنان به فروش خوب خود ادامه داد و با افزودن 47.5 میلیون دلار از سینماهای 70 کشور جهان مجموع فروش خارجی خود را به 260 میلیون دلار ارتقاء داد‌، گرچه هنوز در سینماهای چین‌، ژاپن‌، آلمان‌ به روی پرده نرفته است.

«سیاره میمون‌ها» این هفته توانست فروش بسیار خوب 14.1 میلیون دلار را در هفته اول نمایش در 799 سالن سینمای فرانسه رقم بزند.

تاکنون سینماهای انگلیس پرفروش‌ترین بازار برای فیلم «سیاره‌ میمون‌ها» بوده است و با فروش 5.4 میلیون دلاری این هفته خود توانسته پس از سه هفته به فروش 40.4 میلیون دلار دست یابد،‌ در حالیکه سینماهای برزیل با فروش 4.2 میلیون دلاری از محل 800 سالن سینما مجموع فروش خود را پس از دو هفته به 16.4 میلیون دلار رساند.

فیلم «ظهور سیاره میمون‌ها» قسمت قبلی این فیلم توانسته بود در نهایت 305 میلیون دلار فروش کند که این فروش در یک هفته آینده توسط قسمت جدید این فیلم شکسته خواهد شد.

قسمت سوم انیمیشن «چگون اژدهایتان را تربیت کنید» محصول جدید «دریم ورکز» با فروش 20 میلیون دلاری در 36 کشور جهان، مجموع فروش خود را به بیش از 296 میلیون دلار ارتقاء داد.

این انیمیشن توانست در اولین هفته نمایش در سینماهای اسپانیا به فروش 3.1 میلیون دلار از 681 سالن سینما دست یابد و سینماهای آلمان نیز با فروش 3.3 میلیون دلاری مجموع فروش خود را پس از دو هفته به 11.7 میلیون دلار ارتقا دادند.

«بخت پریشان» دیگر محصول «دریم ورکز» نیز در این هفته مجموع فروش خارجی خود را به بیش از 140 میلیون دلار ارتقا داد.

همچنین فیلم «ترانسفورمرها؛ عصر انقراض» که چند هفته صدرنشین سینماهای جهان بود توانست میزان فروش جهانی خود را از مرز یک میلیارد دلار عبور دهد که از این میزان 763 میلیون دلار از محل گیشه بین‌المللی بدست آمده است.

فیلم علمی - تخیلی «گودزیلا» محصول کمپانی برادران وارنر نیز با عبور دادن فروش خارجی خود از مرز 300 میلیون دلار به فروش جهانی بالغ بر 500 میلیون دلار دست یافت.
 
بالا