• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

نقش فلش در طراحی وب سایت

seti10

New member

یکی از روش های طراحی وب سایت , طراحی وب سایت های تمام فلش می باشد.وب سایت های فول فلش تمامی اجزای سایت توسط فلش اجرا می گردند.
طراحی وب سایت های فلش به دلیل استفاده از فلش های گوناگون جذابیت خاص به سایت شما می دهد و وجود انیمیشن ها در طراحی وب سایت های فول فلش موجب جذب کاربران می گردد و در این نوع طراحی وب سایت از کد نویسی برای نمایش محتوا استفاده نمی گردد.
طراحی وب سایت های تمام فلش به دلیل کاربر پسند بودنشان مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرد و وجود این افکت های فلش و انیمیشن های آن مزایای این گونه سایت ها می باشد . اما این نوع طراحی وب سایت دارای معایبی نیز می باشد که در زیر به آنها می پردازیم .

معایب طراحی وب سایت تمام فلش :

حجم بالا :

این طراحی وب سایت به خاطر استفاده از افکت ها و تصاویر زیاد دارای حجم بالایی می باشد و نیاز به سرعت لود شدن بیشتری نسبت به سایت های دیگر دارد .
هزینه بالا :

این طراحی وب سایت به دلیل نیاز به مهارت خاص و استفاده کردن فایل های فلش از هزینه بالایی بر خوردار می باشند و دارای پشتیبانی راحتی نمی باشند.
استفاده از فلش پلیر :

کاربر برای استفاده از این گونه وب سایت ها نیاز به نصب فلش پلیر دارد و خیلی از کاربران در صورت نداشتن آن از بازدید سایت صرفه نظر می کنند.
استاتیک بودن :

در این نوع طراحی وب سایت سایت ها باید به صورت استاتیک طراحی گردند و کوچکترین تغییرات باید به وسیله طراح وب سایت انجام شود .
ایندکس نشدن به وسیله موتور های جستجو :

این سایت ها به دلیل اینکه موتورهای جستجو نمی توانند محتوای آنها را بخوانند دیده نمی شوند و کل سایت اگر دارای تعداد صفحات زیادی نیز باشد و لینک های جدا گانه داشته باشد یک صفحه در نظر گرفته می شود.

به طور کلی طراحی وب سایت های فول فلش معایب خاص خود را دارد و مفهوم وب را ندارد و دارای محدودیت های در مقابل سایت های استاندارد دارند.و برای وب سایت های بازی مناسب می باشند و از جهت بهینه سازی سایت مناسب نمی باشند و برای سایت هایی که دارای مطالب زیاد نمی باشند و یا احتیاجی به تغییر اطلاعاتشان دارند مناسب می باشد.

منبع:wideweb.ir
 
بالا