ولاسکو در نهایت بهت و حیرت مغلوب شاگردان ایرانی خود شد

Reza Sharifi

مدير ارشد تالار
تیم های ملی ایران و ارزانتین در مرحله دوم از مسابقات قهرمانی جهان روز پنج شنبه 20 شهریور به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار به نفع والیبال ایران به اتمام رسید.
2586511_600.jpg
به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران پرونده دور اول مسابقات قهرمانی جهان بسته شد و 16تیم صعود کننده به دور دوم رقابت ها مشخص شد،این 16 تیم حالا در دور دوم در 2 گروه 8تیمی قرار می گیرند تا پس از برگزاری دیدار های خود با حریفان تکلیف 6 تیم صعود کننده به مرحله سوم مشخص شود.

از گروه A رقابت هالهستان ،صربستان،ارژانتین و استرالیا و از گروهDرقابت ها فرانسه،ایران،امریکا و ایتالیا به دور دوم صعود کردند تاگروهEرا تشکیل دهند.


ازگروه B تیم های برزیل،المان، فنلاندو کوبا واز گروهCنیز تیم های روسیه، کاناد ،بلغارستان و چین به دور دوم صعود کردند تا گروه F را تشکیل دهند.

** مروری بر عملکرد ایران و آرژانتین

اما از گروه E رقابت ها تیم های ایران وارژانتین مرحله دوم را درحالی آغاز می کنند که تیم ملی ایران با برد مقابل استرالیا 3امتیاز ارزشمند را کسب کرد و 7 امتیازی شد وهمچنان در رده چهارم ماند و با روحیه و انگیزه ای فراوان به مصاف ارژانتین خواهد رفت.

اما تیم ملی ارژانتین با هدایت خولیو ولاسکو(سرمربی سابق ایران) مقابل فرانسه نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و بازی را با نتیجه ی 3بر1 به فرانسه واگذار کرد تا امیدی برای صعود نداشته باشد. و در رده ششم با همان 3امتیاز باقی ماند.

برد مقابل ارژانتین و کسب 3امتیاز از ان جهت برای شاگردان اسلوبودان کواچ اهمیت دارد که می تواند شرایط صعود خودرا بهبودبخشد و امید های خود را برای صعود به مرحله سوم پر رنگ تر کند و همچنان به بازی های اینده خود مقابل لهستان و صربستان امیدوار بماند.

خولیو ولاسکو که 3 سال سرمربیگری ایران را برعهده داشت و به نوعی پایه های تیم ملی ایران را برای چهانی شدن پی ریزی کرد و یکی از ارکان موفقیت ایران در والیبال بود در یک اتفاقی غافلگیر کننده اعلام کرد که دوست دارد برای تیم ملی کشورش خدمت کند و از ایران جدا شود. و اینک پس از جدا شدن از نیمکت ایران انگیزه های فراوانی برای برد مقابل ایران و اثبات توانایی های خودش دارد.

در این دیدارهر دو تیم با ترکیبی کامل به مصاف یکدیگر می روند و تیم ملی ایران لباس سرمه ای و ارژانتین نیز لباس راه راه ابی و سفید خواهد پوشید.

حواشی دیدار؛

مردان والیبال ایران با در دست داشتن لباس هایی که تصویر و نام حسین معدنی بر آن حک شده بود وارد زمین شدند.

بازی راس ساعت آغاز شد .

یک دقیقه سکوت در شروع بازی به احترام حسین معدنی

13930620000430_PhotoL.jpg


ایران ست اول را 25 بر 15 از شاگردان ولاسکو برد.

ایران در رقابتی نزدیک ست دوم را 25 بر 23 برد.
 
بالا