• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

چگونه وضعیت کارت خودرو را پیگیری کنیم؟

zohreeh

New member
اطلاع از آخرین وضعیت کارت خودرو در حال صدور
یکی از مشکلات اصلی که بیشتر مالکان خودرو با آن روبرو می‌شوند؛ این است که صدور کارت ماشین با تاخیر انجام می‌شود. با سرویس پیگیری کارت خودرو می‌توانید از آخرین وضعیت کارت خودرو صادر شده مطلع شوید.
استعلام کارت خودرو با کد ملی در سامانه پیشخوان ۲۴
پیشخوان ۲۴ این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانید برای پیگیری کارت خودرو از سرویس استعلام کارت خودرو با کد ملی استفاده کنید. شما با این سرویس می‌توانید علاوه بر مشاهده وضعیت سند، از وضعیت کارت خودرو، تاریخ چاپ کارت و بارکد پستی کارت خودرو نیز باخبر شوید.
استعلام کارت ماشین با پلاک از سامانه قبضینو
قبضینو امکان استعلام کارت و سند مالکیت خودرو را در اختیار تمام مالکان خودرو قرار داده تا بتوانید از آخرین وضعیت صدور و ارسال کارت و سند خودرو خود مطلع شوند. برای استفاده از این امکان باید شماره تلفن همراه، کد ملی و شماره پلاک مالک اصلی خودرو را در سایت یا اپلیکیشن قبضینو و در بخش کارت و سند مالکیت خودرو وارد کنید تا جزئیات کامل این سرویس شامل بارکد پستی کارت خودرو، وضعیت سند، تاریخ چاپ کارت، وضعیت کارت خودرو و تاریخ چاپ سند برای شما نمایش داده شود.
پیگیری کارت ماشین از پست
برای پیگیری و استعلام کارت ماشین از طریق پست نیاز است به نشانی najatracking.post.ir مراجعه کنید. سپس باید شماره پلاک و کد امنیتی نمایش داده شده را وارد کنید. در نهایت اگر کارت خودرو یا سند مالکیت آن در سامانه مرسولات پستی باشد، کد مرسوله نمایش داده می‌شود که می‌توانید برای اطلاع از آخرین وضعیت مرسوله پستی از طریق سایت tracking.post.ir یا از سرویس پیگیری مرسولات پستی پیشخوان ۲۴ استفاده کنید.
راهور ۱۲۰ استعلام کارت ماشین
یکی از روش‌های آنلاین برای استعلام کارت ماشین سایت راهور ۱۲۰ به نشانی rahvar120.ir است. در این قسمت نیاز است گزینه رهگیری مدارک سازمانی را انتخاب و سپس با وارد کردن شماره پلاک در سایت najatracking.post.ir می‌توانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید.
پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک
بسیاری از کاربران به دنبال راهی هستند تا بتوانند از طریق ارسال پیامک از آخرین وضعیت کارت خودرو مطلع شوند؛ اما متأسفانه در حال حاضر امکان پیگیری کارت خودرو از طریق پیامک وجود ندارد.
پیگیری کارت خودرو از طریق تلفن
درصورتی‌که به اینترنت دسترسی ندارید و می‌خواهید به صورت غیر حضوری و غیر آنلاین از آخرین وضعیت کارت خودرو خود مطلع شوید، می‌توانید با شماره 8847000 تماس بگیرید.
پیگیری کارت ماشین از طریق کد دستوری
یکی دیگر از روش‌های استعلام کارت خودرو شماره‌گیری کد *110# است که پلیس +۱۰ برای استفاده آسان کاربران در اختیار تمام کاربران قرار داده است. البته در حال حاضر این سرویس در دست راه‌اندازی است و نمی‌توانید از آن استفاده کنید.
روش‌های پیگیری سند مالکیت خودرو
برای استعلام سند خودرو می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.
نحوه استعلام آنلاین سند مالکیت خودرو با پیشخوان ۲۴
اگر می‌خواهید بدانید که سند مالکیت خودرو به نام شما زده شده است یا خیر؛ می‌توانید از سامانه استعلام سند مالکیت خودرو با کد ملی پیشخوان ۲۴ استفاده کنید. برای پیگیری کارت ماشین صفر یا دست دوم خریداری شده و مشاهده آخرین وضعیت سند خودرو به همراه تاریخ صدور سند خودرو نیاز است شماره پلاک، کد ملی و شماره تلفن مالک خودرو را در این سامانه وارد کنید. درصورتی‌که شماره پلاک به نام فرد دیگری باشد و با شماره موبایل و کد ملی شخص اول تطابق نداشته نباشد، امکان استعلام وضعیت سند مالکیت خودرو وجود ندارد.
استعلام سند خودرو با کد vin
بسیاری از افراد تمایل دارند برای استعلام سند خودرو از کد vin استفاده کنند. اما آیا واقعا امکان استعلام سند خودرو با vin وجود دارد؟ جواب به این سوال منفی است. اما شما می‌توانید برای استعلام کارت و سند خودرو از روش‌های دیگر مانند کد ملی و شماره پلاک خودرو استفاده کنید.
استعلام اصالت سند مالکیت خودرو
برای استعلام آنلاین سند خودرو (استعلام برگ سبز خودرو ) با کد ملی نیاز است به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی ssaa.ir مراجعه کنید. سپس فرایند زیر را دنبال کنید تا در‌نهایت نتیجه استعلام به شما نمایش داده شود.
وارد سایت شوید و از بین خدمات مختلف گزینه «میز خدمات الکترونیک» و سپس بلافاصله گزینه «تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفتر اسناد رسمی» را انتخاب کنید.
سپس شناسه سند و رمز تصدیق (بالا، سمت چپ سند) را به ترتیب وارد کنید.
دکمه بیاب را لمس کنید تا آخرین اطلاعات‌ ثبت‌شده را به شما نمایش دهد.
سپس می‌توانید متوجه شوید خودرو به نام شما زده شده یا خیر!
اگر اطلاعات نمایش‌ داده‌شده با سند تطبیق نداشت، باید برای پیگیری اقدام کنید.
استعلام کارت سند مالکیت خودرو با پلیس من
احتمالا می‌دانید که ناجا اپلیکیشن پلیس من را در اختیار تمام کاربران قرار داده تا دیگر نیاز به مراجعه حضوری مالکان خودرو نباشد. برای مشاهده استعلام کارت خودرو و سند مالکیت خودرو نیاز است ابتدا وارد برنامه موبایلی پلیس من شوید. سپس از بخش راهور گزینه استعلام کارت و سند خودرو را انتخاب کنید. با وارد کردن شماره تماس، کد ملی و شماره پلاک می‌توانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید.
پیگیری سند مالکیت خودرو از طریق پست
برای پیگیری سند خودرو می‌توانید به سایت رهگیری مرسولات سازمانی به نشانی najatracking.post.ir مراجعه کنید. سپس با داشتن شماره پلاک خودرو می‌توانید نتیجه استعلام را مشاهده کنید.
استعلام سند خودرو در دفتر اسناد رسمی
روزانه چندین نفر برای نقل‌و‌انتقال خودرو به دفاتر رسمی اسناد مراجعه می‌کنند. برای پیگیری کارت سند مالکیت خودرو باید همراه با مدارک مهم شناسایی و خودرو خود به یکی از شعب دفترخانه اسناد رسمی مراجعه کنید. اگر خودرو به نام فرد دیگری باشد، باید برای استعلام ثبت سند مالکیت خودرو همراه صاحب اصلی خودرو به دفترخانه مراجعه کنید. در غیر این صورت از سوی اداره ثبت اطلاعاتی در اختیار شما قرار داده نمی‌شود؛ مگر اینکه حکم قضایی در دست داشته باشید.
استعلام سند مالکیت با بارکد
آیا به دنبال راهی هستید تا بتوانید با بارکد ۸ یا ۹ رقمی روی کارت خودرو استعلام سند مالکیت خودرو را بگیرید؟ متأسفانه در حال حاضر این امکان نیز وجود ندارد.
استعلام سند خودرو با شماره شاسی
کلیه مالکان خودروها می‌توانند برای استعلام سند مالکیت خودرو سایپا به سایت saipacorp.com مراجعه کنند. برای استعلام به اطلاعاتی مانند شماره شاسی، شماره فاکتور و تاریخ فاکتور نیاز دارید.
برگشت خوردن کارت و سند مالکیت خودرو
اگر کارت خودرو صادر شده اما هنوز به دستتان نرسیده باید علت برگشت خوردن کارت از پست را شناسایی کنید. در ادامه به مهم‌ترین دلایل اشاره می‌کنیم.
  1. آدرس را اشتباه وارد کرده‌اید.
  2. مامور پست ۳ مرتبه به آدرس شما مراجعه کرده اما در این مدت موفق نشده کارت ماشین را به شما تحویل دهد.
معمولا کارت ماشین تا ۳ ماه در اداره پست نگه‌داری می‌شود؛ اگر در این مدت مالک خودرو به صورت حضوری به اداره پست مراجعه نکند، کارت خودرو بازگشت می‌خورد.
در نهایت باید برای پیگیری کارت ماشین به پلیس ناجا مراجعه کنید. اگر کارت خودرو شما به پلیس ناجا برگشت خورده باشد؛ باید برای دریافت آن به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید.
گم شدن کارت خودرو
اگر کارت خودرو شما گم شده است، باید مفقود شدن آن را آگهی دهید تا از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود. در صورت ندادن آگهی مفقودی کارت خودرو، مسئولیت قانونی با شما خواهد بود. پس از چاپ آگهی نیز می‌توانید با مراجعه به سایت «پُست‌یافته» از پیدا شدن احتمالی آن آگاه شوید. در صورت پیدا نشدن کارت خودرو باید به یکی از مراکز تعویض پلاک پلیس راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید و نسبت به دریافت کارت خودرو المثنی اقدام کنید.
مدارک لازم برای دریافت کارت ماشین المثنی
اصل شناسنامه و کارت ملی مالک خودرو
اصل سند کارخانه سازنده خودرو
گواهی مفاصا حساب اجرائیات
 
بالا