• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

خداحافظی این دو خودرو از بازار ایران / لامبورگینی و مازراتی

گل همیشه بهار

متخصص بخش اینترنت
این دو شرکت ایتالیایی اعلام کردند که به فعالیت‌های اقتصادی خود در ایران که تنها شامل بخش فروش می‌شود، پایان داده‌اند.

این در حالی است که پیش‌تر شرکت مازراتی از راه‌اندازی نخستین واحد فروش محصولات خود در ایران در سال ۲۰۱۲ خبر داده بود.

IMG07290074.jpg

همچنین براساس گزارشی که در چند سایت خودرویی از جمله "موتور اتوریتی" منتشر شده است، این دو خودروساز در پی فشارهای یک گروه آمریکایی موسوم به "اتحاد علیه ایران هسته‌ای" مجبور به خروج از ایران شده‌اند.

اما نکته جالب اینجاست که براساس آمار گمرک ایران در ۹ ماهه سال جاری هیچ خودروی لامبورگینی وارد کشور نشده و در همین مدت کمتر از ۵۰ دستگاه خودروی مازراتی وارد کشور شده است که این نشان می‌دهد سهم این دو برند در بازار خودروهای وارداتی ایران تقریبا در حد صفر است.

از سوی دیگر سازمان توسعه تجارت ایران در اوایل سال جاری ثبت سفارش واردات خودروهای مازراتی را به کشور دست‌کم تا شهریور ماه امسال متوقف کرده بود که این نشان می‌دهد اصولا ایران امسال اجازه ثبت سفارش واردات خودروی مازراتی را نداده است و این‌که مازراتی حالا مدعی خروج از بازار ایران شده، ادعای خنده‌داری به نظر می‌رسد.

به گزارش ایسنا، براساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران واردات انواع خودروی سواری به کشور در ۹ ماهه سال ۱۳۹۱ با کاهش کمتر از یک درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل بالغ بر ۳۰ هزار و ۳۰ دستگاه شد.

ارزش این میزان واردات نیز با افزایش ۱۳.۵ درصدی به رقم ۷۰۶ میلیون دلار رسید
 
بالا