نگاه پديده مشهد به صدرجدول

Reza Sharifi

مدير ارشد تالار
پديده مشهد و صبا سومين ديدار خود را در مشهد برگزار مي‌ کنند.

[TD="align: left"]
00957197.jpg
[/TD]به گزارش "ورزش سه"، با احتساب آغاز این بازی در ساعت 17:30 می‌ توان عنوان داشت که استارت هفته سوم لیگ‌برتر از شرقی ترین شهر در جغرافیای مسابقات لیگ آغاز خواهد شد؛ مشهد جایی که امسال پدیده را به عنوان تیمی شایسته رو کرده است.
مولفه های آماری و تاریخچه ای این بازی را ضمن مرور عملکرد، موقعیت و شرایط دو تیم مرور می‌ کنیم:
1. پدیده در رتبه سوم و صبا در رتبه پنجم جدول هستند، هر دو تیم یک برد و یک مساوی دشت کرده اند، هر و تیم 4 امتیازی هستند و بالاخره هر دو تیم توان رسیدن به صدرجدول را دارند اگر سپاهان ـ استقلال مساوی کنند، پدیده و صبا شانس صدرنشینی دارند به شرطی که پدیده صاحب پیروزی با تفاضل حداقل یک گل اما با تعداد گل بالا بدین شکل که اگر سپاهان و استقلال صفر ـ صفر کنند پدیده با پیروزی 2 ـ یک صدرنشین می‌ شود. اگر سپاهان و استقلال یک ـ یک مساوی کنند پدیده با برد 3ـ2 صدرنشین می‌ شود. اما صبا برای صدرنشینی در شرایطی که سپاهان واستقلال صفر ـ صفر کنند باید حداقل 3 ـ صفر برنده باشد، اگر سپاهان و استقلال یک ـ یک کنند صبا با پیروزی 4 ـ یک صدرنشین می‌ شود.
2. هر دو تیم پدیده و صبا با ملوان انزلی بازی کرده و جالب آنکه هر دو تیم برابر ملوانان با تساوی صفر ـ صفر رسیده اند
3. پدیده مشهد صاحب بهترین برد لیگ امسال تا اینجای کار است. پیروزی 3 ـ صفر بهترین و شایسته ترین برد امسال است ضمن اینکه بهترین برد امسال، بهترین برد خارج از خانه هم هست.
4. صبا و پدیده هر دو جزو 7 تیم رده بندی لیگ اند که در دو هفته اول نباخته اند. 5 تیم دیگر سپاهان، استقلال، تراکتور، سایپا و ملوان هستند.
5. پدیده جزو 4 تیمی است که در مسابقات امسال گل نخورده است. 3 تیم دیگر سایپا، ملوان و سپاهان هستند.
6. بازی پدیده و صبا اولین دیدار تاریخ رقابت های دو تیم است.
7. غلامرضا عنایتی بهترین گلزن و حتی بهترین بازیکن سال گذشته صبا در حال حاضر پیراهن پدیده را برتن کرده و بعد از 12 سال به مشهد برگشته است. او در سال 81 برای آخرین بار پیراهن یک تیم مشهدی یعنی تیم ابومسلم را برتن داشت ضمنا از جمع بازیکنان گذشته صبا نفراتی مثل امجد شکوه مقام، بهمن طهماسبی، عباس محمدرضایی و اکبر صادقی پیراهن تیم صبا را در ادوار گذشته برتن داشته اند.
8. گل های پدیده را تا اینجای کار رضا عنایتی، یونس شاکری و اکبر صادقی زده اند و برای صبا هم ایوب کلانتری و آمنیو آچیله گل زده اند. 
بالا