پيکان-نفت مسجد سليمان، دربي ضعيف ترين‌ها

Reza Sharifi

مدير ارشد تالار
[h=2] پيکان ـ نفت مسجدسليمان با کسب رتبه هاي پانزدهم و شانزدهم ليگ‌ برتر استارت خوبي را در اين مسابقات نداشته اند.

[TD="align: left"]
00015186.jpg
[/TD]به گزارش "ورزش سه"، پیکان ـ نفت مسجدسلیمان با کسب رتبه های پانزدهم و شانزدهم لیگ‌برتر استارت خوبی را در این مسابقات نداشته و در کنار نفت تهران، ذوب‌آهن اصفهان، استقلال خوزستان، پرسپولیس و گسترش فولاد از تیم‎های یک امتیازی لیگ‌برتر هستند. این 7 تیم صاحب یک مساوی و یک باخت در دو هفته اول بوده اند.
پیکان با بهره گیری از ستارگانی چون رحمتی، فشنگچی، نصرتی، جی لوید ساموئل، امیرآبادی و برجلو یکی از پرستاره ترین تیم های لیگ‌برتر است اما نفت مسجدسلیمان رکورد کم ستاره ترین تیم لیگ‌برتر را دارد، تیمی که رضا محمدی و میلاد زنیدپور مهمترین ستاره هایش هستند.
1) پیکان و نفت مسجدسلیمان شباهت های بسیار با هم دارند؛ هر دو تیم امسال به لیگ‌برتر آمده اند و صاحب رتبه آخر جدول هستند (پانزدهم و شانزدهم). هر دو گلی نزده اند، هر دو نبرده اند و هر دو با سایپا بازی کرده اند و به نتیجه مساوی بدون گل رسیده اند.
2) 9 تیم در جدول برد ندارند که پیکان و نفت مسجدسلیمان جزو آنها هستند.
3) 4 تیم در جدول گل نزده اند که پیکان و نفت مسجدسلیمان در کنار سایپا و ملوان این 4 تیم هستند.
4) در آن سوی میدان میلاد زنیدپور جزو بازیکنانی است که در سالیان اخیر بیشترین رفت و آمد را در تیم های مختلف لیگ داشته است و جالب آنکه تیم هایش را به گونه ای انتخاب کرده که تکراری نباشد. البته یک بار او حضورش در یک تیم را تکرار کرد. زنیدپور حضور در لیگ‌برتر را از سال 84 شروع کرد و در 9 سال اخیر در تیم های فولاد خوزستان، سایپا، پیکان، راه‌آهن، استیل آذین، داماش، سپاهان، پیکان، ملوان بندرانزلی، ذوب‌آهن اصفهان و نفت مسجدسلیمان حاضر بوده است. 10 تیم در 9 سال رکورد بی نظیری است که قابلیت ثبت در گینس را دارد.
5) نفت مسجدسلیمان با شکست 3 ـ صفر برابر پدیده بدترین باخت مسابقات امسال لیگ‌برتر را داشته است.


 
بالا