• توجه: در صورتی که از کاربران قدیمی ایران انجمن هستید و امکان ورود به سایت را ندارید، میتوانید با آیدی altin_admin@ در تلگرام تماس حاصل نمایید.

MG؛ شوالیه ای در خیابان

ناهید

متخصص بخش
MG از آن دسته خودروهایی است که با دیدنش در خیابان مطمئنا نگاهتان را به خودش جلب می کند. طراحی خاص به همراه تبلیغات متنوعی که برای معرفی آن صورت گرفت باعث شد با وجود ناآشنابودن ناین برند انگلیسی – چینی، همگان این سدان قدرتمند را حتی در حد نام بشناسند.

این خودروی وارداتی نیمه لوکس قیمتش در کنار دیگر خودروهای وارداتی در این رده کمی قابل تحمل تر است و خریدارانی که دنبال یک خودروی نسبتا جذاب با امکانات معقول که توانایی رقابت با اکثر مدل های خاص بازار را دارد، می تواند روی این محصول حساب کنند.
ظاهر خارجی
این خودرو یک سدان نیمه لوکس شهری است که از نظر طراحی حتی برای خانواده های پرجمعیت هم مناسب است. فرم منحصر به فرد چراغ های جلوکه ازدو قسمت مدور تشکیل شده به همراه جلوپنجره یک تکه تمام استیل و کاپوت عضلانی سبب شده طراحی بخش جلویش شبیه خودروهایی که هر روز با آنها سر و کار اریم نباشد. اما بخش عقبی خودرو به اندازه جلویش جذابیت ندارد و فرم سپر و چراغ ها نسبتا ساده است و به وضوح ردپای طراحی و تاثیرگرفتناز لوکس های دیگر بازار در آن مشهود است. ولی شمایل گرد و درب صندوق نسبتا کوچک آن باعث شده هارمونی خاصی در طراحی کلی آن به وجود آید. ضمن اینکه در MG از خطوط بدنه خاص و قوی که خودرو را عضلانی نشان دهد آنچنان خبری نیست.

فنی
به کمک موتوری با حجمی در حدود 1800 سی سی مجهز به توربو چارجر و اینتر کولر توانایی تولید حداکثر قدرت 160 اسب بخار را دارد که با این قدرت می توانید حداکثر سرعت 205 کیلومتر بر ساعت را با MG تجربه کنید. وظیفه انتقال قدرت به چرخ ها هم برعهده گیربکسی پنج دنده اتوماتیک مجهز به تیپ ترونیک است. ضمن اینکه شتاب MG به گونه ای است که 8/10 ثانیه زمان لازم است تا از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.
ایمنی
اگر بگوییم این محصول کلکسیونی از تجهیزات ایمنی است دروغ نگفته ایم، چراکه در طراحی بدنه آن اصول امنیتی در حد عالی رعایت شده. این شوالیه علاوه بر این به تکنولوژی هایی چون سیستم کنترل جلوگیری از لغزش SCS، سیستم اتوماتیک کنترل دینامیکی DSC، سیستم ترمز ضدقفل ABS، سیستم توزیع الکتریکی نیروی ترمز، سیستم هوشمند کنترل ترمزها در سر پیچ، سیستم الکترونیکی تقویت ترمزها، سیستم هوشمند تمیزکننده دیسک ترمز و سیستم ضدسرقت خودرو مجهز است. همچنین صندلی های ضدلغزش و سیستم نشان دهنده فشار باد لاستیک ها به همراه ش عدد کیسه هوا به صورت دو عدد در جلو و چهار عدد در طرفین وظیفه محافظت جان سرنشینان را برعهده دارند.
+ ایمنی فوق العاده بالا و قیمت مناسب در مقایسه با رقبا

- در طراحی کلی آن ردپای خودروهای دیگر دیده می شود

قیمت: 45 میلیون تومان

رقبا: کیا اپتیما، کیا سراتو و ماکسیما اتومات


منبع: روزنامه هفت صبح
 
بالا